Головна

опублік. Адміністратор

Електронне тестування. Результати і рекомендації

Екзаменаційне тестування знань з дисципліни “Системи управління базами даних” було  проведено в групах 1,2СІ-15б та СІ-17мс. Тестування проводилось програмою TestIQ.






















Власне сам екзаменаційний тест був складений на основі злитих разом тестів за окремими темами курсу. Він, як і всі інші був підключений до навігатора навчальних ресурсів з дисципліни СУБД. Протягом семестру студенти вже їх проходили, захищаючи лабораторні роботи. Таким чином, на кінець семестру вони вже мали досвід і підготовку у електронному тестуванні.

В процесі складання іспитів, разом із питаннями екзаменаційних білетів, результати тестування використовувались як один з оціночних інструментів для контролю знань і умінь студента. Результати тестування наведені тут, тут, і тут.  

 

Технічні результати:

  1. WEB-технології. Для роботи викладачу і студенту потрібен тільки WEB-браузер. Операційна система і тип комп’ютера неважливі.
  2. Відповіді на питання тестів можуть бути як у вигляді вибору правильних відповідей із списку так і введенням стрічки з відповіддю. В останньому варіанті для цифрових значень є можливість задавати точність.
  3. В питаннях і відповідях можна використовувати картинки.
  4. Вмонтований TeX-редактор дозволяє використовувати будь-які символи і застосовувати математичні формули будь-якої складності.
  5. Технологія супертестів дозволяє створювати питання з рандомізованими вхідними параметрами і обчислювальним результатом.
  6. В процесі тестування як питання так і списки відповідей у них рандомізуються. Це ускладнює процес механічного заучування правильних відповідей.
  7. Результати авторизованого тестування автоматично потрапляють у навчальні картки студентів, а також у списки активності групи.
  8. Результати виконання екзаменаційних тестів автоматично потрапляють у електронну відомість.
  9. Тести є одним з модулів навігатора дисципліни, а також можуть бути прикріплені посиланням до електронного посібника (підручника), конспекту лекцій  з дисципліни.
 

Методичні рекомендації і висновки:

  1. Електронне тестування дозволяє об’єктивно оцінювати тільки формальні знання  і розуміння предметної області. Говорячи про інженерну парадигму (аналіз -> синтез) тести ефективно можуть застосовуватись тільки для першої області - аналізу.
  2. Тести треба складати за окремими темами без прив’язки до конкретного курсу. Це дає можливість їх гнучко використовувати в навчальному процесі (наприклад, один тест може одночасно використовуватись у різних дисциплінах) і, разі необхідності, зливати необхідні в модульні або екзаменаційні тести, а також формувати блоки екзаменаційних тестів різного рівня складності.
  3. Студенти повинні мати можливість звикнути до програми тестування і розібратись у формулюванні тестових питань. В процесі підготовки студенти також можуть знаходити помилки, які міг зробити викладач в процесі складання тестів
  4. Формулювання питань має бути чітким і не передбачати неоднозначного їх трактування. Особливо це стосується відкритих тестів, коли необхідно внести відповідь у вигляді терміну, тексту або результату розрахунку.
  5. У списочних відповідях треба використовувати чим більше деструкторів (не менше 4 для зменшення ефекту вгадування.
  6. Час на відповідь має бути достатнім на читання, осмислення сутності питання і обдумування.
  7. Розумне використання  електронних тестів у навчальному процесі дозволяє значно розвантажити викладача і надати студентові цілодобову можливість на самопідготовку.
  8. Електронне тестування може використовуватись лише як допоміжний інструмент викладача і елемент змішаного навчання для контролю формальних знань. У будь-якому випадку вони є лише частиною комплексного контролю результатів навчання. Співвідношення тестування і інших форм контролю має визначати провідний викладач курсу.
     

Доцент каф. АІВТ Є.А.Паламарчук 

Гарячі новини

2024-11-20 21:00:28 Горюн Олег Олегович. Кафедра Інженерних систем у будівництві.


Студент ФБЦЕІ Олександр Кирилюк – чемпіон України з Таеквон-до ІТФ! З 15 по 17-те листопада в м. Кременчук проходив Кубок України з Таеквон-до ІТФ, де студент Факультету будівництва, цивільної та екологічної інженерії, 1-го курсу магістратури групи ТГ-24м (освітньо-професійна програма "Теплогазопостачання та вентиляція") Кирилюк Олександр докладніше...


2024-11-20 15:04:16 Андреєва Тетяна Іванівна. Редакційно-видавничий відділ.


Вийшов з друку журнал: Педагогіка безпеки / Pedagogy of security, № 1, 2024 (том 9).  Науковий журнал ВНТУ, Вінниця: ВНТУ, 2024, 58 с., ISSN 2524-1079, формат А4.  Журнал «Педагогіка безпеки» є науковим виданням, публікації в якому визнаються при захисті дисертаційних робіт у галузi  педагогічних наук (наказ Міністерства освіти і науки Ук докладніше...


2024-11-20 12:18:25 Теклюк Анатолій Іванович. Центр соціально-організаційної роботи.


Літературна Гра-детектив 23 листопада  12.30 -14.30,  вул. Політехнічна, 7, ауд. 3119 Детективна гра за текстом української літератури (який саме текст не можна розкривати, щоб не зіпсувати гри)  —  розслідування причинно-наслідкових зв’язків за речовими доказами. Кількість місць обмежена. Реєстрація тут https://docs.google.com/forms/d/1w докладніше...


2024-11-20 00:08:22 Бондар Альона Василівна. Кафедра Будівництва, міського господарства та архітектури.

Міжнародна науково-технічна конференція Інноваційні технології в будівництві-2024 20.11.2024 – 22.11.2024 Метою конференції є обговорення та розробка пропозицій щодо розв’язання теоретичних та практичних задач в галузі інноваційних технологій будівельного виробництва, сучасних матеріалів та конструкцій, інженерних мереж, а також їх енерге докладніше...


2024-11-19 11:27:03 Штофель Дмитро Хуанович. Кафедра Біомедичної інженерії та оптико-електронних систем.


Запрошуємо студентів спеціальності 163 Біомедична інженерія на тренінг "Інструменти креативного мислення для розвитку медичної науки" Запрошуємо зареєструватися та відвідати безкоштовний очний тренінг "Інструменти креативного мислення для розвитку медичної науки"  для молоді (до 35 років) з числа студентів ВНМУ ім М.І.Пирогова та ВНТУ (ка докладніше...


2024-11-18 19:17:41 Книш Богдан Петрович. Кафедра Загальної фізики.

Запрошуємо співробітників кафедри загальної фізики долучитися до LIV Всеукраїнської науково-технічної конференції підрозділів Вінницького національного технічного університету (2025). https://conferences.vntu.edu.ua/index.php/all-feeem/all-feeem-2025 докладніше...


Довідка

JetIQ - система автоматизованого управління даними освітнього процесу та електронного документообігу Вінницького національного технічного університету