Головна

опублік. Адміністратор

У Вінницькому національному технічному університеті стартував ювілейний, 10-й сезон школи стартапів “Вінницький Виклик”

19 березня у Вінницькому національному технічному університеті відбулося одразу два заходи під егідою школи стартапів “Вінницький виклик”. О 15.00 відбулося офіційне відкриття 10-го ювілейного сезону стартап школи, яка є регіональним центром Всеукраїнської інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Ukraine. Захід відбувся у форматі онлайн (Zoom) та зібрав студентів, викладачів, представників бізнесу, місцевої влади, міжнародних партнерів і спонсорів проєкту.
Ювілейний сезон присвячений 65-річчю Вінницького національного технічного університету, де протягом 10 років існує і розвивається школа стартапів, що стала важливим центром інновацій та  підприємництва в регіоні та Україні. Захід реалізовувався в межах експериментального проєкту Міністерства освіти і науки України у співпраці з Фондом розвитку інновацій щодо створення на базі закладів вищої освіти, наукових установ мережі стартап-шкіл - інкубаторів-акселераторів. А вже о 16.00 відбулася перша лекція в рамках оновленої програми школи стартапів Вінницький виклик. Це була відкрита лекція англійською мовою для широкого кола студентів, науковців та бізнесменів від першого запрошеного іноземного фахівця Ігоря Пеера. Ігор Пеер – бізнес-тренер, радник Міністерства економіки та промисловості Ізраїлю з питань Start-Up проектів “MAOF”, член правління Israeli Business Association, співзасновник холдингу Sikorsky Challenge Innovation та інноваційної екосистеми eAZI Start (Ізраїль). Тема лекції: “Revolutionizing Startup Success with Lean Innovation 3.0”.
Приємно відзначити, що обидва заходи зібрали понад 60 зацікавлених учасників, а це демонструє, що школа стартапів користується популярністю і активно залучає студентів, підприємців і місцеву спільноту. “Вінницький виклик” має добру репутацію, а люди довіряють її методикам навчання та підтримці проєктів. Усе це разом підтверджує, що у Вінниці є активне середовище для розвитку інноваційного підприємництва, яке може стимулювати економічне зростання регіону. Модерував відкриття стартап школи один із її засновників, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, д.т.н., професор Роман Квєтний.
На церемонії відкриття виступили з проникливими промовами ректор ВНТУ д.т.н., професор Віктор Біліченко, представники спонсорів – Почесний професор ВНТУ Давид Аріє та к.т.н., доцент Володимир Коцюбинський, керівник експертної групи з питань розвитку наукоємних інновацій Міністерства Освіти України Ірина Красовська, директор Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge при НТУУ КПІ Олексій Струцинський, а також бізнес-ментор Ігор Пеер.
 
Ректор ВНТУ д.т.н., професор Віктор Біліченко відзначив, що десятиріччя стартап школи співпало з 65-річчям Вінницького національного технічного університету. Він відмітив, що протягом цих 10 років школа стартапів розвивалася досить таки динамічно, мала завжди гарні результати ну і підтвердженням цього є те, що в цьому році разом з іншими науковими установами, ВНТУ увійшов до пілотного проєкту Міністерства освіти і науки України зі створення мережі стартап шкіл інкубаторів-акселераторів. “Це, безумовно, є визнанням тієї успішної діяльності, яку провадить стартап школа “Вінницький виклик”. Але разом з тим це достатньо такий важливий крок для розвитку інноваційної екосистеми в Україні, який дозволить студентам, молодим підприємцям і науковця отримати підтримку для реалізації своїх стартапів і сприятиме відновленню і розвитку України” - зазначив ректор ВНТУ.
Далі вітальне слово виголосив представник головного спонсора – СЕО ізраїльської інвестиційної компанії TransfoTech, Почесний Професор ВНТУ Давид Аріє (Ізраїль), який побажав усім учасникам успіхів та запевнив свою відданість підтримці інновацій та підприємництва, наголосивши на важливості співпраці між науковими колами та промисловістю для досягнення значущих змін і перемоги України.
Давид Аріє – випускник Вінницького політехнічного інституту 1977 року. Керівник кількох відомих ізраїльських інвестиційних компаній: CEO and Founder Unispher Creative Education Platform; CEO and Founder Transfotech Ltd. Постійно підтримує зв’язки з Україною, один з засновників інноваційного холдингу Sikorsky Challenge з центром у Київському політехнічному інституті, у 2016 році став ініціатором відкриття на базі ВНТУ Школи Стартапів “Вінницький виклик”. Є її генеральним спонсором. За вклад у розвиток освітнього процесу і заслуги перед ВНТУ 28.11.2023 року рішенням Вченої Ради ВНТУ присвоєно звання Почесний Професор ВНТУ.
 
Після чого вітальне слово виголосила керівник експертної групи з питань розвитку наукоємних інновацій Міністерства Освіти України Ірина Красовська, яка відзначила, що історія школи стартапів  “Вінницький виклик” це довгий шлях у десять років, який підтвердив, що якщо ти працюєш, то лише тоді і отримуєш, а не навпаки. Вона нагадала, що координатором розвитку мережі стартап шкіл, інкубаторів-акселераторів є Фонд розвитку інновацій, тому закликала усіх присутніх слідкувати за їх новинами. Пані Ірина подякувала організаторам стартап школи за їх ентузіазм, і висловила впевненість, що “Вінницький виклик” буде прогресувати та масштабуватися.
Далі вітальне слово виголосив директор Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge при НТУУ КПІ Олексій Струцинський, який висловив впевненість, що розвиток стартап руху в Україні це є дуже важливо для молодих людей, адже це відкриває новий погляд на бізнес, з’являються нові можливості, і навіть це формує новий погляд на життя. Пан Олексій щасливий з того, що випускники “Вінницького виклику” регулярно приймають участь у щорічному Київському Фестивалі інновацій мережі Sikorsky Challenge Ukraine. Для інноваційного холдингу Sikorsky Challenge це важливо, він подякував організаторам Вінницького відділення.
Також, вітальне слово виголосив представник ще однієї компанії- спонсора стартап школи – технічний директор ІТ-компанії “Спільна справа” к.т.н., доцент Володимир Коцюбинський, який нагадав відомі слова Оскара Уайльда: “Якщо щось і варто зробити, то треба зробити тільки те, що вважається неможливим.” Пан Володимир нагадав, що тоді, десять років тому, ніхто не міг уявити, що ідея, яку виношували Давид, Ігор та Роман могла вилитись в такій феноменальний успіх школи стартапів, який був визнаний на рівні Міністерства освіти України. Він відзначив, що факт присутності на цьому заході 75 людей є свідченням зацікавленості та перспективності. Технічний директор “Спільної справи” побажав усім учасникам стартап школи продемонструвати нові, унікальні результати, які стануть візитівкою “Вінницького виклику”.
Вінницька ІТ-компанія “Спільна справа”, створена на початку 90-х років викладачами та співробітниками ВНТУ, який у ті роки був інкубатором цілої низки високотехнологічних компаній, що сьогодні займають помітні позиції на ринку високих технологій. В компанії близько 20 років діє філія кафедри АІІТ ВНТУ, через яку пройшло багато знаних сьогодні ІТ фахівців. Під час офіційної частини заходу очільником стартап школи к.т.н., доцентом Сергієм Барабаном було презентовано досягнення школи за всі десять років її існування. Зокрема, було висвітлено основні етапи розвитку: від перших навчальних програм у 2015 році до активної міжнародної співпраці й отримання грантів у 2024 році. Сьогодні школа стала повноцінним регіональним центром інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Ukraine.
Сергій Барабан виступив із презентацією, детально розповівши про найуспішніші проєкти учасників школи, серед яких SolarInt — стартап, який отримав міжнародну відзнаку “Seal of Excellence” фонду UASeeds за інноваційні рішення у сфері енергозбереження, та Escadron — сучасний наземний безпілотник для оборонних задач. Особлива увага була приділена важливим соціальним проєктам, таким як RELAXME APP – застосунок для психологічної реабілітації військових, та робот-сапер, створений у співпраці з Українською волонтерською службою. “Ці стартапи не лише демонструють високий технологічний рівень, але й несуть важливу місію підтримки суспільства та країни у непрості часи”, — зазначив у своєму виступі очільник школи стартапів “Вінницький виклик”.

У рамках відкриття нового сезону було наголошено на важливості підтримки інноваційних ініціатив молоді, що мають потенціал створювати позитивні зміни у суспільстві. Цьогорічний сезон обіцяє бути особливим не лише через ювілей, але й завдяки новим партнерствам та розширенню міжнародних контактів, які допоможуть учасникам школи ще більше реалізувати свої ідеї та проєкти. Особливу увагу привернула презентація навчальної програми 2025 року, яка включає майстер-класи, тренінги, менторський супровід та можливість отримання грантової підтримки для реалізації стартап-проєктів.
Завершився захід закликом активно долучатися до інноваційної діяльності, яка сприятиме технологічному розвитку України.

Ювілейний сезон розпочато, і ми впевнені, що він принесе багато нових цікавих та корисних проєктів для нашого регіону та всієї країни!

Приєднуйтесь до школи стартапів “Вінницький Виклик” і зробіть перший крок до успішної реалізації своїх інноваційних ідей!

Дякуємо всім учасникам та гостям за активну участь та бажаємо плідної роботи в новому сезоні!
к.т.н., доцент Сергій Барабан,
очільник “Вінницького виклику” мережі Sikorsky challenge Ukraine

Гарячі новини

2025-04-11 06:43:04 Богач Ілона Віталіївна. Кафедра Автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій.


Екскурсія на ТОВ «Тірас» Минулого тижня в рамках навчальної дисципліни «Розробка та застосування засобів автоматизації на підприємствах Вінниччини» (для спеціальностей 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» та 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», викладач - к.т.н., доцент кафедри АІІ докладніше...


2025-04-10 11:30:25 Шафранова Дар`я Дмитрівна. Науково-технічна бібліотека.


Квітневі вебінари від днтб україни   Шановні науковці! 11, 18, 23 квітня 2025 року  науково-технічна бібліотека запрошує вас на безкоштовні вебінари українською від Державної науково-технічної бібліотеки України. Вебінари відбуватимуться в онлайн-режимі на платформі Zoom українською мовою.     11 квітня 2025, 12:00–13:30. Відкрита наука: докладніше...


2025-04-09 14:24:56 Шафранова Дар`я Дмитрівна. Науково-технічна бібліотека.


  ВЕБІНАРИ ВІД CLARIVATE У КВІТНІ Шановні науковці! 10, 24 квітня 2025 року  науково-технічна бібліотека запрошує вас на безкоштовні вебінари українською від компанії Clarivate. Перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету. 10 квітня, 10:15 – 11:15 РОБОТА НАД (З) ДИСЕРТАЦІЯМИ Реєстрація https://us02web.zoom.us докладніше...


2025-04-09 13:18:28 Каплун Валентина Аполінаріївна. Кафедра Захисту інформації.


Графік презентації  дисциплін вільного вибору студента на 2025-2026 н. р. спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» ОП: "Кібербезпека критичних систем" та "Безпека інформаційних і комунікаційних систем" Адреса зустрічі:    https://meet.google.com/zow-dsij-exq   докладніше...


2025-04-09 08:59:56 Блащук Наталя Вікторівна. Факультет будівництва, цивільної та екологічної інженерії.

До уваги студентів, що навчаються на 2 курсі бакалаврського рівня вищої освіти ФБЦЕІ Презентація вибіркових професійних освітніх компонент відбудеться 10.04.2025: - 16.45-17.30 для групи АДВ-23б за посиланням https://meet.google.com/ynv-paip-jei відповідальний зав.каф. БМГА Швець В. В. - 15.10-16.00 для груп 1Б-23б, 2Б-23б та Б-24мс за по докладніше...


2025-04-08 22:49:04 Блащук Наталя Вікторівна. Факультет будівництва, цивільної та екологічної інженерії.

До уваги студентів, що навчаються на 1, 2 та 3 курсах бакалаврського рівня вищої освіти ФБЦЕІ презентація вибіркових загальних освітніх компонент відбудеться: для 1 курсу 16 квітня 2025 1. Освітній компонент з гуманітарної та філософської підготовки  - 14.15-15.00 кафедра філософії та гуманітарних наук за посиланням https://meet.google.co докладніше...


Довідка

JetIQ - система автоматизованого управління даними освітнього процесу та електронного документообігу Вінницького національного технічного університету