ЛАБОРАТОРІЇ КАФЕДРИ

Лабораторії кафедри використовуються студентами для виконання дослідів, передбачених у навчальних програмах професійних освітніх компонент, а також за тематикою досліджень наукових гуртків кафедри БМГА, при виконанні наукових досліджень та наукових кваліфікаційних робіт. Всі лабораторії оснащені необхідним обладнанням, що забезпечує належний рівень підготовки фахівців.
Площа науково-дослідних лабораторій – 262 м2
Санітарно-технічний стан лабораторій відповідає своєму призначенню.
Лабораторії забезпечені необхідними матеріалами, приладами й інструментами та мультимедійним обладнанням.
В цих приміщеннях підтримується належна система контролю за дотриманням вимог техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежної безпеки. 

На кафедрі є такі лабораторії:
лабораторія інженерної геології (укомплектована колекціями мінералів та гірських порід, демонстраційними шафами з мінералами та гірськими породами, проекційною апаратурою (полілюкс), фоліями теоретичного і практичного матеріалу);
лабораторія механіки ґрунтів (укомплектована приладами Літвінова - компресійними, зсувними, для визначення коефіцієнта фільтрації, сушильними шафами, вимірювальною апаратурою, вагами, лабораторним посудом, плакатами);
– лабораторія будівельних матеріалів та виробів (укомплектована приладами для проведення лабораторних робіт: прес ПСУ 10, П 125, МИИ 100, ЛКИ-3, морозильна камера, пропарочна камера, Ид-70, Ид-62, УК-10, механізоване сито, копер лбор. КИ, бетонозмішувач, вібростіл);
– сертифікована науково-дослідна лабораторія ефективних будівельних конструкцій (обладнана засобами випробування конструкцій, стендами з представленими схемами та вузлами армування, плакатами зі схемами та алгоритмами розрахунків, сертифікованим обладнанням);
– комп'ютерний центр №3 ФБЦЕІ (обладнаний принтерами, сканером, мультимедійним облпднанням, 20ПЕОМ та ліцензованими програмами).

 

1. Лабораторія інженерної геології (спец. ауд. 3233)

  
  

2. Лабораторія механіки ґрунтів (спец. ауд. 3127) 

  
  

3. Лабораторія будівельних матеріалів та виробів (спец. ауд. 3111, 3113) 

   
   
   


Науково-дослідна лабораторія Будівельних конструкцій, матеріалів та виробів
(спец. ауд. 3131) 

Науково-дослідна лабораторія ефективних будівельних конструкцій дозволяє проводити індивідуальні лабораторні та наукові дослідження на сертифікованому обладнанні та підготувати матеріали наукових робіт. Випробування мостової балки Київського мосту через р. Південний Буг
    

Визначення міцності бетону дорожнього покриття Київського  мосту методом відриву
    

Випробування сходинкового маршу
  

Випробування дверного полотна балконних                       Випробування склопакету на міцність                Випробування палі статичним навантаженням                   
металопластикових дверей          

            

Практичні та лабораторні роботи зі студентами. Обладнання
       
            
          

Стенд для досліджень та вготовлення бітумних емульсій

Загальний вигляд стенду для досліджень                Принципова схема стенду для досліджень 
та виготовлення бітумних емульсій                        та виготовлення бітумних емульсій 


      

 

ВИЇЗДНІ ЛАБОРАТОРНІ ЗАНЯТТЯ У ТОВ "ГРУПА КОМПАНІЙ АВТОСТРАДА"

Компані Autostrada - лідер інфраструктуного будівництва України. Співробітники працюють на найкращому обладнанні світових виробників, офіційно працевлаштовані, мають гідні зарплати та премії.
Викладачі та студенти ОПП "Автомобільні дороги, вулиці та дорожньо-транспортні споруди" мають змогу проводити лабораторні роботи із пррофілних дисциплін на базі центральної лабораторії контролю якості та випробування дорожніх виробів та матеріалів, яка дозволяє визначати характеристики матеріалів згідно європейських вимог до якості, державних стандартів та будівеьних норм (м. Вінниця).

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ (НЕ ПРОФЕСІЙНИХ) ДИСЦИПЛІН 

           - відеоогляд Лабораторії фізики

               -відеоогляд Лабораторії опору матеріалів

           - відеоогляд Лабораторії основ електротехніки 

              - відеоогляд Лабораторії інженерної геодезії

 Комп’ютерний центр КЦ№3 (спец. кабінети 3201а, 3201б), укомплектований на 20 робочих місць (20ПЕОМ), обладнаний сканерами, плотером (ремонту не потребують), пакетами прикладних програм MS Office365, програмними комплексами ArchiCAD 23 на 125 робочих місць, ліцензія до 06.10.2025 р. , ArchiCAD 27 кількість робочих місць необмежена, ліцензія до 16.12.2026 р., AutoCAD 2019, 125 робочих місць, ліцензія до 06.10.2025 р. з можливістю обмеження, AutoCAD 2023, 125 робочих місць, ліцензія до 06.10.2025 р., Revit 2023, 125 робочих місць, ліцензія до 06.10.2025 р., 3ds MAX 2024, 125 робочих місць, ліцензія до 06.10.2025 р., LIRA-SAPR 2024R2  (ліцензія), SCAD (ліцензія); Будівельні технології: Кошторис-8 (ліцензія); БУДСТАНДАРТ (ліцензія), АВК-5 (ліцензія), АС-4 (ліцензія).
Програмно-технічні параметри КЦ№3 дозволяють використовувати ліцензійні програми САПР-комплексів, а також програми вільного використання для навчання та виконання обробки результатів досліджень.
      
    

Студентів ФБЦЕІ поселяють в гуртожиток N4

(вул. Келецька 100)

       ​      

 


Умови доступності ВНТУ для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Навчальні корпуси та гуртожитки Вінницького національного технічного університету приведені відповідно до встановлених норм доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами. Зокрема, усі навчальні корпуси та гуртожитки забезпеченні пандусами у повній мірі. У головному навчальному корпусі та у чотирьох із шести гуртожитків функціонують ліфти. У корпусах без ліфтів створені навчальні аудиторії для роботи з громадянами з особливими потребами. В університеті затверджено та реалізовується програма заходів для забезпечення доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами. У ВНТУ розроблено та застосовується порядок супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Також передбачено умови для реалізації права на освіту осіб з особливими освітніми потребами, зокрема таким чином, щоб вони мали можливість повноцінно отримувати необхідні освітні послуги. Для забезпечення підтримки здобувачів з особливими освітніми потребами у ВНТУ створено групу психолого-педагогічного супроводу. До складу групи залучаються науково-педагогічні працівники ВНТУ, представники адміністрації та інші фахівці. Супровід здобувача освіти з особливими освітніми потребами можуть здійснювати або особи, уповноважені ними, соціальні працівники (робітники), волонтери. 


Наш університет прагне забезпечити комфортні умови для навчання всіх студентів, зокрема осіб з особливими освітніми потребами. Усі навчальні корпуси обладнані сучасними санітарними вузлами, адаптованими для людей з обмеженими можливостями. Вбиральні оснащені зручними поручнями, просторими кабінами, спеціальними умивальниками та безбар’єрним доступом. Ми дбаємо про інклюзивність та доступність, щоб кожен студент почувався комфортно та безпечно в стінах нашого університету.

        

Укриття

У Вінницькому національному технічному університеті на сьогоднішній день в умовах воєнного стану особлива увага приділяється безпеці студентів та персоналу. На рівні університету прийнято Алгоритм дії працівників та здобувачів освіти ВНУТ у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Також ректор Вінницького національного технічного університету Віктор Біліченко у 2022 році за ініціативи наукового керівника Центру електронних комунікацій «InterCEC» Михайла Розводюка та спонсорській допомозі керівника ПрАТ «ДАТАГРУП» м. Вінниця Олександра Пігаля й Представника ТОВ «ВОЛЯ–КАБЕЛЬ» Богдана Ризванюка підписали Меморандум про співробітництво. 

Меморандум передбачає об’єднання зусиль для розвитку технологічної інфраструктури мережі передачі даних та доступу до мережі Інтернет університету на території м. Вінниця, з метою мінімізації перебоїв у навчальному процесі, на період дії воєнного стану, у приміщеннях призначених для укриття студентів та співробітників. Результатом співпраці ВНТУ з «ДАТАГРУП», провайдер організовує на безкоштовній основі прокладання мережі передачі даних та встановлення п’яти WI-FI точок доступу до мережі Інтернет в укриттях навчальних корпусів університету.

 

    

Університет бере участь в ініціативі "Wi-Fi в укриттях", завдяки чому укриття оснащені сучасним мережевим обладнанням, наданим Huawei Ukraine, що забезпечує безперебійний доступ до інтернету під час повітряних тривог. Укриття ВНТУ відповідають державним стандартам України та забезпечені всім необхідним для комфортного перебування.

 

    

Факультет будівництва, цивільної та екологічної інженерії ВНТУ також долучився до покращення безпекової інфраструктури університету. Зокрема, під час святкування 50-річчя факультету було зазначено про модернізацію системи оповіщення та облаштування сучасних укриттів. Таким чином, ВНТУ забезпечує належні умови для захисту та комфорту своїх студентів і співробітників, дотримуючись усіх необхідних норм та стандартів безпеки.