Історія РВВ ВНТУ
11 травня 1994 року за наказом ректора Вінницького державного технічного університету Б. І. Мокіна з метою впровадження сучасних технологій видавничої діяльності, координації технічної політики в галузі впровадження комп'ютерної техніки, швидкого і зручного обміну інформацією між підрозділами університету, розвитку сучасних інформаційних технологій, на базі структурного підрозділу інституту – комп’ютерної мережі ВДТУ, був створений комп’ютерний інформаційно-видавничий центр, в нього ввійшла редакція журналу «Вісника Вінницького полiтехнічного інституту», сектор автоматизації бібліотеки.
Від початку створення в КІВЦ працювали: Анатолій Іванович Власюк, Володимир Миколайович Шпігунов, Георгій Миколайович Багдасар’ян, Олена Олексіївна Кушнір, Валентина Тадеушівна Голубєва, Катерина Миколаївна Ободянська, з кінця 1996 – Тетяна Станіславівна Криклива та Віталій Вікторович Гнатюк, Тамара Петрівна Берестюк, Ганна Степанівна Задорожна, Мирослава Іллінічна Севастьянова. Наприкінці 90-х років співробітниками КІВЦ стали: Микола Дмитрович Коваль, Кирил Дмитрович Бухін, Володимир Васильович Титаренко, Євген Євгенович Тихонюк, Олег Віталійович Поремський, Сергій Михайлович Шушляпін, Тамара Андріївна Ягельська. З 2000 року Тетяна Іванівна Андреєва, потім приєдналися Віталій Францович Ленський, Руслан Станіславович Белзецький, Олександр Мечиславович Болотов, Світлана Антонівна Малішевська, Оксана Василівна Мензул, Тетяна Михайлівна Ковтун. Після 2010 року колектив поповнили Людмила Геннадіївна Хльосткіна, Ольга Михайлівна Власюк, Світлана Георгіївна Могила, Артем Андрійович Андреєв, Наталія Олександрівна Кушнір, Вікторія Валеріївна Белзецька, а після 2015 – Світлана Григорівна Сідак, Олександр Ігорович Ткачук, Валентина Олександрівна Дружиніна, Тетяна Олександрівна Старічек.
В грудні 2001 року Вінницький державний технічний університет був внесений в Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції і отримав «Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції», перереєстрований у 2009 році (серія ДК № 3516 від 01.07.2009 р.)
З вересня 1996 року в складі КІВЦ працює університетське видавництво, яке спочатку мало назву «УНІВЕРСУМ-Вінниця», а після перереєстрації у 2009 році офіційно називається «Видавництво ВНТУ». У 2016 році КІВЦ перейменовано у Інформаційний редакційно-видавничий центр, а з лютого 2022 року – у Редакційно-видавничий відділ (РВВ).
Першою книгою з номером ISBN, виданою у видавництві, була книга Бориса Мокіна «Рік поза політикою, або Вінницький детектив» (ISBN 966-7199-00-2), першою технічною монографією, виданою у видавництві «УНІВЕРСУМ-Вінниця» – монографія Мокіна Б. І., Грабка В. В., Дінь Тхань В'єта «Математичні моделі та інформаційно-вимірювальні системи для технічної діагностики трансформаторних вводів» (ISBN 966-7199-02-9)
Починаючи з 1997 року у видавництві ВНТУ було видано біля тисячі найменувань монографій, матеріалів конференцій, підручників, публіцистичних, художніх та науково-популярних видань, накладами від 20 до 1000 примірників кожне. Крім того, з 1994 року було виготовлено кілька тисяч навчальних посібників, методичних вказівок та інших видів навчально-методичної літератури. З 1993 року видано кілька сотень номерів наукових журналів, понад 200 номерів часопису «Імпульс». З дня свого створення у нас також виготовляється різноманітна поліграфічна продукція – вітальні адреси та поздоровлення, грамоти, дипломи, листівки, анкети, бланки, настінні таблички тощо.
З квітня 2007 року розпочав своє функціонування створений в КІВЦ ВНТУ сайт наукового журналу «Вісник Вінницького полiтехнічного інституту». Відтоді нами створені та підтримуються сайти усіх наших 9 наукових журналів. Вони функціонують на базі системи OJS канадсько-американського проєкту PKP з деякими нашими додатками та підключеними плагінами. Ці сайти відповідають усім міжнародним вимогам, про що свідчить успішне входження до міжнародної бази SCOPUS нашого філософського наукового журналу Sententiae з 2015 року, а 7 інших журналів отримали категорію Б від Міністерства освіти та науки України. Ми підтримуємо також, разом з відповідними редакціями, на їх прохання, сайти відомих філософських журналів України Філософська думка та Філософія освіти. Philosophy of Education.
Ми використовуємо й інші проєкти PKP, так на базі системи OMP успішно функціонує сайт видавництва ВНТУ, який не тільки служить інформатором нових наукових видань, а й місцем для індивідуальних замовлень на нашу продукцію. А на базі системи OCS з 2016 року працює сайт наукових конференцій ВНТУ. Відтоді на базі цього сайту успішно проведено багато наукових конференцій, в тому числі щорічні НТК підрозділів ВНТУ. Усі проєкти PKP створюються на єдиній бібліотеці модулів зі схожим інтерфейсом, це дозволяє авторам легко орієнтуватися з подачею статей до журналів, доповідей на конференції чи рукописів монографій.
Співробітниками відділу також створено кілька сайтів, призначених для інформування різноманітних навчальних видань – друкованих, електронних, веб-посібників, а також узагальненого каталогу усіх навчальних видань, починаючи з 2002 року. Маючи бібліотеку оригінал-макетів усіх цих видань, створених у відділі, ми можемо, в разі потреби, відтворити будь-яке з них.
Крім того, ми створили кілька сайтів, присвячених історії та сучасності ВНТУ – архів сканів майже усіх випусків університетської газети «За інженерні кадри» (1982-1993) та повнокольорові PDF часопису «Імпульс» (1993-2016), сайт-портал «Відомі постаті ВНТУ», в межах якого створені сторінки, присвячені нашим провідним науковцям, а також іншим відомим співробітникам; сайт Інституту Конфуція ВНТУ.