Кваліфікаційні бакалаврські роботи



Кваліфікаційні бакалаврські роботи виконуються здобувачами вищої освіти з метою підтвердження здобутих компетентностей під час опанування освітньої програми.
Робота виконується під керівництвом наукового керівника відповідно до "Положення про кваліфікаційні роботи на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти".
Виконуючи бакалаврську квалвфікаційну роботу здобувачі повинні дотримуватись вимог, що викладені у "Методичних вказівках".

Підготовлення кваліфікаційних робіт на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти є завершальною стадією навчання студентів у ВНТУ, головною метою якої є оволодіння методологією творчого розв’язання сучасних завдань наукового та/або прикладного характеру на основі отриманих знань і професійних умінь відповідно до вимог стандартів вищої освіти.

Кваліфікаційна робота на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти є документом, на підставі якого Екзаменаційна комісія визначає рівень теоретичної та практичної підготовки здобувача, його готовність до самостійної роботи за фахом, приймає рішення про присвоєння здобувачу відповідної кваліфікації.

Положення є складовою системи внутрішнього забезпечення якості освіти ВНТУ та розроблено відповідно до вимог п. 8.5 ДСТУ ISO 9001 та п. 8.5 Настанови з якості ВНТУ.

Кваліфікаційна робота – самостійне теоретико-прикладне дослідження, виконується на завершальному етапі навчання студентів за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, яка передбачає розв’язання складної спеціалізованої задачі або практичної проблеми в галузі і характеризується комплексністю та невизначеністю умов;

Відповідальність учасників процесу підготовки та захисту роботи

Керівник бакалаврської кваліфікаційної роботи відповідає:

  • за вчасне підготовлення здобувачем бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту) до захисту;
  • за наявність у бакалаврській кваліфікаційній роботі (проєкті) здобувача помилок системного характеру;
  • за об’єктивність відгуку з характеристикою діяльності здобувача під час виконання бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту);
  • за реалізацію календарного плану виконання бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту).


Завідувач випускової кафедри відповідає:

  • за перевірку на унікальність бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту) у встановлені терміни, прийняття об’єктивного рішення про допуск роботи до попереднього захисту чи про доопрацювання роботи і повторну перевірку на академічну доброчесність;
  • за своєчасність розміщення у репозиторії електронних варіантів бакалаврських кваліфікаційних робіт (проєктів) Вінницького національного технічного університету з використанням Системи підтримки навчального процесу JetIQ.
Здобувач відповідає:
  • за вчасне підготовлення бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту) до захисту з дотриманням графіку виконання;
  • за правильність прийнятих рішень, обґрунтувань, розрахунків та якість оформлення бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту);
  • за подання у встановлені терміни електронного варіанту бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту) відповідальній особі випускової кафедри для перевірки на плагіат;
  • за дотримання академічної доброчесності на всіх етапах підготовлення та захисту бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту);
  • за зміст і відповідність матеріалів електронного варіанту бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту) для розміщення та зберігання у репозиторії ВНТУ з використанням Системи підтримки навчального процесу JetIQ.
 

Організація підготовки та захисту роботи

Бакалаврська кваліфікаційна робота (проєкт) містить розробку теоретичних питань та/або вирішення завдань прикладного характеру, фрагменти теоретичного або експериментального дослідження, синтезує підсумок теоретичної та практичної підготовки в рамках обов’язкового й варіативного складників певної освітньо-професійної програми підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти і є формою контролю набутих здобувачем під час навчання інтегрованих знань, умінь та навичок, які необхідні для виконання професійних обов’язків, передбачених відповідним стандартом вищої освіти.

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти передбачає здобуття здобувачем теоретичних знань та практичних умінь і навичок, достатніх для успішного виконання професійних обов’язків за обраною спеціальністю.

Бакалаврська кваліфікаційна робота (проєкт) демонструє:
якість засвоєних знань з відповідної освітньо-професійної програми;
здатність самостійного осмислення проблеми, творчого її дослідження;
здатність визначати актуальність, мету та задачі дослідження;
здатність застосовувати сучасні методи для отримання та аналізу емпіричних даних;
уміння збирати, аналізувати та систематизувати наукові, нормативно-правові джерела, вести бібліографічний пошук із застосуванням сучасних інформаційних технологій;
уміння оформляти результати теоретичних розрахунків і практичних досліджень відповідно до сучасних вимог.


Бакалаврська кваліфікаційна робота (проєкт) денної та заочної форм навчання виконується в останньому семестрі навчання. Обсяг часу для її виконання визначено відповідною освітньо-професійною програмою підготовки та відповідним навчальним планом.

На підставі результатів захисту бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту) на засіданні ЕК здобувачу присвоюється освітня кваліфікація  «бакалавр» з відповідної спеціальності.

Виконання і захист бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту) здійснюється мовою підготовки за освітньої програмою. За відповідного обґрунтування рішенням випускової кафедри кваліфікаційна робота може бути виконана однією з іноземних мов – офіційних мов країн Організації економічного співробітництва та розвитку та/або Європейського Союзу, зокрема англійською.

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту) є визначеною формою атестації здобувачів вищої освіти за певним рівнем вищої освіти відповідно до державних стандартів вищої освіти, освітніх програм. Захисту бакалаврської кваліфікаційної роботи (проєкту) передує її перевірка на плагіат.

Бакалаврська кваліфікаційна робота (проєкт) розміщується у репозиторії ВНТУ з використанням Системи підтримки навчального процесу JetIQ. Порядок зберігання бакалаврських кваліфікаційних робіт (проєктів), їх оприлюднення регулюються Регламентом роботи Національного репозитарію академічних текстів (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 р. №541, наказ МОН України від 04.07.2018 р. № 707).