Лабораторне обладнання кафедри інфокомунікаційних систем і технологій 


Робочі місця:

     
Телекомунікаційна система передавання на основі xDSL технології у складі вузла оптичного мультиплексування


      Апаратно-програмний комплекс засобів діагностики і моніторингу є важливим інструментом для дослідження та визначення ефективних технологій передачі даних в телекомунікаційних та інфокомунікаційних мережах, які дозволяють забезпечити передачу корисної інформації у каналах із зменшенням імовірності виникнення помилок під час сеансів передачі пакетів і кадрів.
      Така система дозволяє аналізувати різні типи каналів передачі даних, такі як проводові, безпроводові та оптичні, а також виявляти потенційні проблеми в під час сеансів передачі. Зокрема, аналізувати параметри параметри каналів, такі як пропускну здатність, ефективну швидкість передачі інформації, статистику втрачених пакетів, час відповіді та інші, щоб з'ясувати, які технології передачі даних є найбільш ефективними для конкретного застосування.
     Для реалізації системи використані програмні та апаратні засоби на основі мережевих аналізаторів і інструментів моніторингу мереж.



Стенд крос-комутації волоконно-оптичних лінійних цифрових трактів передавання даних
      Організовано систему аналізу та дослідження волоконно-оптичних технологій передачі даних. Така система передбачає використання спеціального обладнання для вимірювання параметрів волоконно-оптичних лінійних цифрових трактів, таких як втрата сигналу, дисперсія, спотворення сигналу, ефективність передачі даних на великі відстані, максимальну швидкість передачі даних та інші параметри, які впливають на якість передачі даних. Крім того, система може використовувати програмне забезпечення для аналізу та відображення отриманих даних.
     Застосування такої системи дозволяє забезпечити ефективну передачу даних по волоконно-оптичних лінійних цифрових трактах та зменшити можливість виникнення проблем у процесі передачі даних. Особливо важливою вона є для провайдерів інтернет-послуг, мережевих інженерів та дослідників, які працюють з волоконно-оптичними мережами.

 

Дослідження волоконно-оптичних систем доступу xWDM-xPON за допомогою програмного комплексу Optisystem 20


     Система імітаційного моделювання та проектування оптичних систем передачі даних складається із інструментів для проектування та аналізу оптичних систем передачі даних.
Можливості OptiSystem 20 для досліджень включають: моделювання волоконно-оптичних трактів; проектування пристроїв випромінювання; аналіз модуляції та демодуляції сигналів; аналіз параметрів оптичних систем передачі даних, таких як втрата сигналу, дисперсія та спотворення сигналу; моделювання оптичних систем з використанням фотонних кристалів; підтримка симуляції моделювання ультрашвидких систем передачі даних; містить бібліотеку більше 500 моделей компонентів та пристроїв.
     Завдяки OptiSystem 20 можна проводити дослідження та оптимізацію оптичних систем передачі даних на різних етапах їх проектування, зменшуючи час та витрати на експериментальні дослідження та випробування. Використання OptiSystem 20 також дозволяє покращити ефективність та якість передачі даних на великі відстані.



Система моніторингу та оцінювання параметрів безпровідних каналів передачі інформації
   Комплексна система моніторингу та оцінювання параметрів безпровідних каналів передачі інформації дозволяє вимірювати та аналізувати параметри бездротових каналів передавання: рівень сигналу, шум, помилки передачі з метою забезпечення їх надійності та оптимальності. Для моніторингу та оцінювання цих параметрів використовуються спеціалізовані пристрої та програмне забезпечення. Зокрема, для вимірювання рівня сигналу використовуються спектральні аналізатори, для вимірювання шуму шумоміри, для вимірювання затримки - осцилографи. Система моніторингу та оцінювання параметрів безпровідних каналів передачі інформації є важливим інструментом для забезпечення надійності і якості бездротових систем та мереж.
     


Комплекс систем дослідження та вдосконалення технологій ущільнення каналів передачі даних використовується для тестування, аналізу та вдосконалення технологій ущільнення каналів передачі даних для підвищення ефективності каналів з мінімальними втратами інформації. Такий комплекс містить засоби для симуляції різних типів каналів передачі даних з різними рівнями шуму, затуханням та інтерференцією. Також передбачається використання тестових програм перевірки ефективності методів ущільнення даних в реальному часі та порівняння їх результатів, що дозволяє швидко виявити недоліки та вдосконалювати методи ущільнення.

Комплекс систем дослідження, аналізу та вдосконалення методів кодування телекомунікаційних сигналів для забезпечення ефективної передачі даних з мінімальними втратами інформації.
Такий комплекс складається із генераторів сигналів із різними характеристиками, аналізаторів сигналів сигналів після кодування та декодування, а також пристроїв для симуляції різних каналів передачі даних. Використання програмного забезпечення для дослідження методів кодування телекомунікаційних сигналів, таких як алгоритми кодування із корекцією помилок, алгоритми кодування для надійної передачі, алгоритми кодування ефективної передачі із відображення рівня корекції помилок та швидкості передачі даних, допомагають оцінити ефективність методів кодування телекомунікаційних сигналів.


Мультисервісна корпоративна телекомунікаційна мережа


     Мультисервісна корпоративна телекомунікаційна мережа забезпечує передачу звичайного та мультимедійного трафіку, а також створення та надання доступу до різного роду інфокомунікаційних послуг між різними офісами та філіями підприємств, використовуючи принцип конвергенції технологій та послуг. 
     Представленні засоби дозволяють організовувати мережу різної конфігурації (включаючи створення сервера та хмарного середовища, доступу та радіодоступу, побудова Mesh-мережі) та проводити дослідження в напрямку моніторингу, оцінювання, синтезу, керування та оптимізації для покращення енергетичної і інформаційної ефективностей як окремих каналів передачі інформації, так і мереж в цілому. 





Лабораторне обладнання кафедри інформаційних радіоелектронних технологій і систем  

 

https://irts.vntu.edu.ua