Фінал Вінницької стартап-школи 2024: святкування інновацій та підтримки молодих талантів
2 листопада 2024 року відбувся фінал IX сезону Вінницької стартап-школи на базі Вінницького національного технічного університету, який проходив в онлайн-форматі на платформі Zoom. Захід об’єднав учасників, менторів, інвесторів, представників влади та бізнесу, які стали свідками презентацій дев’яти команд-учасників із різноманітними проєктами, що мають потенціал змінити сучасний світ.
Цьогорічний фінал був особливим для Вінницького національного технічного університету (ВНТУ), адже стартап-школа не лише продемонструвала високий рівень інноваційних ідей, а й отримала грант від Міністерства освіти і науки України на розвиток школи, акселератора та інкубатора. Це значне досягнення стало підтвердженням ролі ВНТУ, як лідера інновацій у регіоні.
Розпочався ж сезон 2024 року стартап школи Sikorsky Challenge м. Вінниця з офіційного відкриття 27 березня на базі Вінницького національного технічного університету. Приємно відзначити, що цьогоріч через навчання у стартап школі пройшло понад 60 учасників, переважна кількість з яких, це студенти вузів. За час навчання у стартап школі у 2024 році було підготовлено 10 стартап проєктів. Серед цих 10 проєктів конкурсною комісією було обрано 3 стартап-проєкти для участі у ХІІІ Міжнародному фестивалі інноваційних проєктів“Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України” в м. Київ на базі НТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського. Підготовка пітчингів та презентацій цього року не припинялася навіть під час літніх канікул, фахівець з інноваційного підприємництва Ігор Пеерта очільник стартап школи Сергій Барабан проводили заняття з командами стартап-проєктів.
Фінал ІХ сезону стартап школи Вінницького відділення Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” при ВНТУ складався з трьох основних етапів: офіційного відкриття, пітчингу команд стартап-проєктів, підбиття підсумків змагання. Модерував відкриття фіналу Вінницької стартап школи один із її засновників, постійний голова журі, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, д-р техн. наук, професор Роман Квєтний. Розпочалося відкриття з хвилини мовчання за загиблими в Україні, захід відбувався на 1000-ий день повномасштабної війни проти України. Роман Квєтний запропонував також пом’янути загиблих у всіх війнах на сьогодні, зокрема ізраїльтяни переживають таку саму трагедію.
З вітальним словом до учасників звернувся ректор ВНТУ, академік транспортної академії України, д-р техн. наук, професор Віктор Біліченко, який щиро привітав усіх на фіналі стартап школи на базі ВНТУ. Він зазначив, що цей день є не лише завершенням великої роботи, а й святом інновацій, натхнення та сміливих ідей. Також ректор у своїй промові відзначив те, що ВНТУ разом з п’ятьма іншими університетами України здобув грант від Міністерства освіти і науки на розвиток стартап-школи, акселератора та інкубатора. Віктор Біліченко від імені колективу ВНТУ висловив підтримку спонсорам і менторам з Ізраїлю, які теж сьогодні знаходяться в дуже важкій ситуації. Наприкінці своєї промови ректор побажав усім спокою і миру, щоб не було прильотів, не було тривог і ми жили в безпеці та процвітали.
Роман Квєтний подякував ректору і звернув увагу на те, що дійсно цей рік знаменний для Вінницької стартап-школи. Вже придумано гасло на наступний рік.
У назву стартап-школи, як частини інноваційної екосистеми “SikorskyChallengeUkraine”, буде додано“Вінницький Виклик”. Вінницька стартап школа крокує до 10-річного ювілею. Пан Роман щиро подякував усім, хто з нами всі ці 10 років. Зокрема, це Давид Ар’є, випускник ВНТУ, Почесний Професор ВНТУ, CEO компанії Transfotech, яка є генеральним спонсором Вінницької стартап школи.
Вітальні слова Давида Ар’є: “Вітаю вас, дорогі та багаторічні вже друзі. Шановний пан ректор, професор Квєтний, високоповажні професори, представники місцевої громади, талановиті учасники стартапів та представники “SikorskyChallengeUkraine”, який вже більше 10 років працює. Дуже приємно звернутися до вас у такий знаменний день фіналу найкращої стартап-школи в системі “SikorskyChallengeUkraine”. Як засновник, спонсор, а головне, як вірний син Вінниці, бо це місце залишилося в моєму серці, я відчуваю особливу гордість за нашу спільну справу. Я твердо переконаний, що наша школа, як і вся система “SikorskyChallengeUkraine”, продовжить утримувати лідируючі позиції в Україні та здобувати визнання за її межами. Але найважливіше, нехай у цих стінах народжуються інноваційні продукти та успішні компанії, які прокладають шлях до нового рівня української економіки. Як сказав видатний український авіаконструктор Ігор Сікорський: “Неможливо сьогодні стане реальністю завтра”, майбутнє України – у хайтеку. Тож давайте разом творити це майбутнє.”
Давид Ар’є — спадковий вінничанин, випускник ВНТУ 1977 року, спонсорує та бере участь у роботі інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Україна” 9 років, а Вінницького відділення – всі роки його існування, починаючи з 2016 року. Працює в hightech-галузі в Ізраїлі з 1999 року. Давид брав участь у реалізації кількох світових стартапів, створив відому ізраїльську інвестиційну компанію TransfoTech. Однією з останніх стартап-ідей Давида Ар’є є сучасна глобальна система освіти Unispher, яка розпочинає пілотні проєкти в Україні.
Вітальні слова до усіх учасників виголосила очільниця Всеукраїнської Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” Інна Малюкова, яка була рада віддати шану Вінницькій стартап-школі, нагородивши відзнаками найкращої стартап-школи в Україні в межах мережі “Sikorsky Challenge Ukraine” на ХІІІ Міжнародному фестивалі інноваційних проєктів “Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України” Романа Квєтного, Давида Ар’є та очільника стартап-школи Сергія Барабана.
Вітальні слова виголосив директор Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко, який передав вітання від Вінницького міського голови Сергія Анатолійовича Моргунова. Пан Володимир відзначив, що Вінницька Міська Рада підтримує стартап-школу і Вінницький національний технічний університет, надає і буде надавати далі підтримку в розбудові спроможності університету робити інновації, мати потужну інноваційну базу, яка дозволить здійснювати перевірки наукових гіпотез та створювати нові продукти.
Вітальні слова виголосив Володимир Коцюбинський – технічний директор ІТ-компанії “Спільна справа», яка є постійним спонсором Вінницької стартап-школи. Пан Володимир наголосив, що факт такої зустрічі вже дев'ятий рік поспіль, це вже є достатньо серйозною перемогою.
Вінницька ІТ-компанія “Спільна справа”, створена на початку 90-х років викладачами та співробітниками ВНТУ, який у ті роки був інкубатором цілої низки високотехнологічних компаній, що сьогодні займають помітні позиції на ринку високих технологій. В компанії близько 20 років діє філія кафедри АІІТ ВНТУ, через яку пройшло багато знаних сьогодні ІТ фахівців.
Роман Квєтний відзначив, що ВНТУ завжди пишається своїми випускниками, один з яких є дуже відомою людиною,– Олексій Бланар, генеральний продюсер улюбленого багатьма українцями “Дизель Шоу”, вперше запрошений цього року до складу журі конкурсу. “Дизель Шоу” — один з найбільш вдалих українських стартапів в галузі шоу-бізнесу.
Вітальні слова виголосив Олексій Бланар, який подякував усім, хто підтримує молодих вчених. Пан Олексій зазначив, що якби така підтримка для вчених, як зараз, була в часи його навчання у ВНТУ, то, можливо навіть і не було би “Дизель шоу” і він залишився би в науці. Дивлячись на те, що робить стартап-школа, Олексій Бланар вірить, що в Україні можливо створити такі умови, щоб молоді вчені залишались в Україні і працювали на благо своєї Батьківщини.
Ігор Пеер відзначив, що для менторів і учасників стартап школи це черговий milestone на їхньому шляху. Кожного року Вінницькі стартапісти приходять до цього milestone і трохи втомлені, але щасливі.
Після офіційного відкриття фіналу ІХ сезону Вінницької стартап-школи були пітчинги команд, які цьогоріч було представлено дев’ятьма стартап-проєктами: SapperRobot – доступний та простий у використанні багатофункціональний робот, розроблений для безпечного виявлення та нейтралізації мін і вибухонебезпечних предметів; SynteticPaper – удосконалення технології виробництва синтетичного паперу на основі природних карбонатно-каолінових сумішей з додаванням поліолефінових та інших пластмасових відходів; LegalAdviser – віртуальний помічник з породжувальним штучним інтелектом, який здатний обробляти інформацію і відповідати на питання, а також генерувати тексти в області юриспруденції; Prodex – мобільна платформа для розповсюдження актуальної, оперативнооновлюваної інформації про знижки на різного роду товарів; UniAdminGuide – сучасний чат-бот, розроблений для підвищення ефективності роботи приймальних комісій університетів; Bizer – мобільний додаток для знайомств та побачень наосліп; Lamb – платформа для гейміфікованого навчання, яка об’єднує освітні процеси з ігровими механіками для залучення користувачів до освоєння різних напрямків IT; JetEnglish – персональний помічник для вивчення англійської мови на основі штучного інтелекту; BrightBrille – проєкт допомоги людям з порушеннями зору, що здійснює опис навколишнього середовища за допомогою штучного інтелекту.
Переможці фіналу IX сезону Вінницької стартап-школи
Усі команди продемонстрували високий рівень підготовки, креативності та інноваційного підходу. Після ретельного оцінювання проєктів журі оголосило переможців:
Стартап-проєкт SapperRobot (Саперний робот) став переможцем і отримав номінацію "Краща ідея стартапу" фіналу IХ сезону Вінницької стартап-школи. Проєкт Робот Сапер отримав 25 000 грн на подальший розвиток.
Стартап-проєкт SynteticPaper (Синтетичний папір) посів II місце у фіналі IХ сезону Вінницької стартап-школи та отримав 20 000 грн на подальший розвиток.
Стартап-проєкти BrightBrille, Bizer, UniAdminGuide розділили III місце у фіналі IХ сезону Вінницької стартап-школи та отримали по 10 000 грн на подальший розвиток.
Усі інші команди-учасники фіналу ІХ сезону стартап-школи Вінницького відділення Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” при ВНТУ, що не вибороли призових місць, отримали заохочувальні гранти у розмірі 5 000 грн для подальшого розвитку проєктів.
Стартап-проєкти SapperRobot (Саперний робот) і додаток для побачень наосліп Bizer отримали додаткові гранти у розмірі по 5000 грн на подальший розвиток від генерального продюсера “Дизель-шоу” Олексія Бланара.
Вінницька стартап-школа, яка функціонує у ВНТУ, є невід’ємною частиною інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine”. Протягом 9 років школа об’єднує студентів, науковців, підприємців та школярів, створюючи середовище для розвитку стартапів у сферах екології, технологій, медицини, освіти та оборони.
Такі заходи, як фінал стартап-школи, є свідченням того, що Україна навіть у найскладніші часи залишається країною інновацій. Завдяки талановитій молоді, підтримці меценатів і сучасній інфраструктурі ВНТУ продовжує зміцнювати позиції Вінниці, як центру технологій та підприємництва.
Дякуємо всім учасникам, спонсорам та організаторам за ще один успішний сезон. Разом ми будуємо інноваційне майбутнє України! Приєднуйтесь до нас на наступний сезон навчання стартап-школи, щоб сформувати майбутнє технологій і бізнесу в Україні та за її межами!
За інформацією очільника стартап-школи Sikorsky Challenge м. Вінниці
канд.техн.наук, доц. Сергія Барабана
#VinnytsiaStartupSchool2024 #SikorskyChallengeUkraine #Інновації #Стартапи #ВНТУ #Технології #Україна
опублік. Адміністратор