Участь студентів кафедри електричних станцій та систем ВНТУ у натурному експерименті.
В рамках багаторічної співпраці з АТ «Вінницяобленерго» 29 жовтня науковці кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету отримали можливість провести натурний експеримент з формування «енергоострову» шляхом відокремлення одного генератора малої гідроелектростанції та навантаження (селища, яке знаходиться поряд) від енергосистеми. Протягом експерименту були отримані осцилограми зміни струму і напруги на затискачах генератора та визначені характеристики перехідного процесу під час набирання навантаження та його скидання.
Режим відокремленої робити генератора на навантаження цікавий не лише з наукової сторони, а й з огляду систематичних обстрілів енергетичної інфраструктури України ворогом. По-перше, у «острівному» режимі можна забезпечити частину навантаження району електрикою і мінімізувати незручності споживачів. По-друге, з таких осередків простіше відновити паралельну роботу енергосистеми.
До проведення експерименту були долучені студенти. До складу групи увійшли студенти, які навчаються як на рівні магістра так і на рівні бакалавра і вже почали готувати випускові роботи з напрямку відновлюваних джерел енергії. Студенти змогли не лише долучитись до проведення експерименту, а й ознайомитись з обладнанням станції та розподільного пристрою 35 кВ і прослідкувати повний шлях допусків і інструктажів, які передують початку виконання робіт з формування «енергоострова».
Не обійшлось і без приємних зустрічей. Випускники кафедри працюють і в районних електричних мереж і на гідростанції. Звичайно це приємно, коли закінчивши ЗВО майже 20 років тому пам’ятають не лише ім’я та по батькові викладачів, але й що розповідали на заняттях.
Гарний сонячний день, вдалий експеримент та приємні зустрічі залишили позитивні враження у обох сторін процесу. За це окрема подяка генеральному директору АТ «Вінницяобленерго» Касічу Юрію Петровичу та представникам ТОВ «Єдиний енергостандарт».
PS. Назву об’єкту зі зрозумілих причин не наводимо.


 

опублік. Лесько Владислав Олександрович