Кафедра Комп`ютерних наук
ГОЛОВНА
ПЕРСОНАЛ
ДИСЦИПЛІНИ
СИЛАБУСИ
ВИПУСКНІ РОБОТИ
МЕТОД. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
НАУКОВІ І МЕТОДИЧНІ ПРАЦІ
ОСВ. ПРОГРАМИ
РОБ. ПРОГРАМИ
КОМП`ЮТЕРНІ КЛАСИ І ЛАБОРАТОРІЇ
СПІВПРАЦЯ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ
АСПІРАНТИ
ПРО НАС
НОВИНИ, ПОДІЇ, ОГОЛОШЕННЯ
Міжнародний тиждень відкритого доступу у ВНТУ
pycontent
21 – 27 жовтня 2024 р.
увесь світ відзначає
Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу, який проходить в останній тиждень жовтня. ВНТУ підтримує політику відкритої науки та відкритого доступу до знань, і традиційно багато років поспіль приєднується до цієї події. Науково-технічна бібліотека (НТБ) ініціює проведення цілої низки заходів для університетської спільноти, зокрема: участь в ІІІ Міжнародній конференції «Відкрита наука та інновації в Україні 2024»
(організатори: ДНТБ України у співпраці з Бібліотекою Лейбніцького інформаційного центру науки та технологій), вебінарах «Підтримка відкритих дослідницьких ініціатив перевіреними процесами, даними та інструментами», «Консультація до сертифікації» (від компанії Clarivate), консультує про використання ресурсів відкритого доступу, з питань пошуку якісної інформації для написання наукової роботи, академічного письма тощо.
23 жовтня колектив НТБ ВНТУ взяв участь у науково-практичній конференції бібліотек ЗВО м. Вінниці, з участю університетських бібліотек Києва та Харкова, на тему «Наукові аспекти в роботі бібліотек закладів вищої освіти», на якій з доповіддю «Бібліотека і Університет: синергія для розвитку науки і освіти» виступила
директорка НТБ ВНТУ
Тетяна ПРИТУЛЯК
.
24 жовтня НТБ ВНТУ зорганізувала проведення інформаційного заходу
«Молодий дослідник ВНТУ: інфодень в Бібліотеці»
онлайн, на який були запрошені аспіранти першого року навчання та магістри.
Науково-дослідну діяльність та наукові здобутки спільноти Університету, а також роль інформаційної підтримки бібліотек у цьому процесі, змістовно та цікаво презентувала
проф., д-р екон. наук, проректор з наукової роботи
Ірина ЄПІФАНОВА
. Вона відмітила активну винахідницьку діяльність науковців ВНТУ, результатом якої Університет зайняв першу сходинку серед ЗВО України за винахідництво та раціоналізаторство.
Очільниця сектору розвитку персоналу практик академічної доброчесності ЦЗЯО ВНТУ
Оксана ЗАЛЮБІВСЬКА
висвітлила питання про засади академічної доброчесності у навчанні та наукових дослідженнях.
Директорка Бібліотеки
Тетяна ПРИТУЛЯК
розповіла про важливість Відкритого Доступу, участь Університету в ньому та роль Бібліотеки. Також ознайомила молодих дослідників з бібліотечним вебсайтом, як єдиною точкою доступу до інформаційних ресурсів та портфелем бібліотечних онлайн послуг, діяльністю сектору інформаційної підтримки наукових досліджень в Університеті.
Очільниця сектору
Лілія АВРАМСЬКА
говорила про Відкритий доступ до науки, Інституційний репозитарій ВНТУ, міжнародні наукометричні бази даних, до яких має доступ університет та надала короткі інструкції віддаленого користування ними.
Про Відкриту науку, її особливості та концепції, важливість для наукових досліджень розповіла
головна бібліотекарка
Людмила АНДРОНІК
, яка підкреслила, що наш університет підтримує цінності Відкритої науки.
З темою «Наукометричні інструменти. На допомогу у науково-дослідній діяльності» виступили
завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії
Наталія ТАРАНУХА
та
головна бібліотекарка
Людмила АНДРОНІК
.
Подякувавши молодим науковцям за участь в заході, фахівці Бібліотеки наголосили, що готові підтримували дослідника протягом усього процесу наукового дослідження як у стінах Бібліотеки, так і віддалено.
До заходу були підготовлені виставки документів та матеріалів «Відкрита наука: знання для всіх» та «Академічна доброчесність у вищій школі».
Детальніше про міжнародний тиждень відкритого доступу у ВНТУ
2024-10-26 08:48:41
опублік. Арсенюк Ігор Ростиславович
Авторські права © 2024 JetIQ - Усі права захищені.