ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ІНОЗЕМНИХ МОВ ВНТУ – АГЕНТИ СТІЙКОСТІ НА СУЧАСНІ ВИКЛИКИ, ПОВ’ЯЗАНІ З ГІБРИДНИМИ ЗАГРОЗАМИ

Освіта впродовж життя. Гасло: Стійкість, стабільність, сталість!
 

 
Викладачі кафедри іноземних мов ВНТУ активно долучаються до проєктів, спрямованих на підвищення громадянської стійкості в умовах сучасних гібридних загроз. Нещодавно вони вже другий рік поспіль взяли участь у проєкті «Академічна протидія гібридним загрозам – WARN» (в межах проєкту Erasmus + CBHE, 610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP, який виконується за співфінансування EACEA і регулюється нормативними актами ЄС та EACEA), і який має на меті підвищення безпекової обізнаності та адаптацію навчальних програм для підготовки фахівців до викликів нового типу загроз. Цього року кількість тих, хто взяв учать в роботі цього цікавого проєкту збільшилась в рази: тези на конференцію подали та у роботі воркшопу взяли участь завідувачка кафедри іноземних мов Степанова Ірина Сергіївна та викладачі кафедри Никипорець Світлана Степанівна, Гадайчук Наталія Миколаївна, Герасименко Надія Валеріївна, Кухарчук Галина Вікторівна та Чопляк Вікторія Володимирівна.

Проєкт WARN спрямований на вирішення національних безпекових проблем шляхом подолання прогалин у знаннях і навичках, що є критичними для протидії гібридним загрозам. Сектор безпеки самостійно не в змозі ефективно протидіяти складним загрозам, тому важливо залучати всі ключові сектори суспільства, у тому числі освітню галузь. Оновлені навчальні програми, які впроваджуються в межах проєкту, допоможуть підготувати майбутніх фахівців до активної протидії загрозам та підвищення стійкості нації.

Викладачі нашої кафедри також долучилися до підготовки тез на конференцію, присвяченій результатам проєкту, підкреслюючи важливість адаптації навчальних програм до сучасних викликів, пройшли національний тест з медіаграмотності та опитування щодо викликів і можливості протидії гібридним загрозам в Україні. Тези наших викладачів охоплювали такі цікаві напрямки, як "The influence of information and communication technologies on the evolution of English as a global Lingua Franca in the technical domain", "Analyzing the efficacy of virtual and augmented reality in developing immersive learning environments and simulations for real-life communication scenarios", "Personalized and adaptive learning in mobile applications: ICT transforming education through pocket tutors" та інші.

На конференції прозвучали цікаві доповіді, як то "A decision-making model to ensure national resilience in the context of hybrid threats", "Sustainable smart city development as a tool for post-war reconstruction of Ukraine", "Публічне управління в контексті гібридних загроз: вразливості та інструменти впливу", "Психологічні особливості саморегульованого вивчення аспектів протидії гібридним загрозам у сфері національної безпеки і політології" та багато-багато інших, не менш цікавих. Фінальною доповіддю було підбиття підсумків міжнародної науково-практичної конференції та результати роботи проєкту WARN протягом 5 років. Зазначено, що проєкт WARN є важливим кроком до створення міжсекторального середовища, присвяченого протидії гібридним загрозам, і стане основою для розвитку майбутніх освітніх програм в Україні.
 

















опублік. Никипорець Світлана Степанівна