Обери говорити впевнено й переконливо!

    Усе, що постає в людській свідомості, набуває форми слова. Володіти словом – ключова навичка сучасної ділової людини.
    15 листопада на завершальному етапі курсу «Культура публічного мовлення» відбувся перший тренінг із публічного мовлення (викладач – доцент кафедри мовознавства Людмила Радомська).

    Студенти 2 курсу спеціальностей «Автомобільний транспорт» (група 2АТ-23б), «Інженерія програмного забезпечення» (група 5ПІ-23б), «Комп'ютеризовані оптико-інформаційні системи» (група КОІС-23б), які завершили вивчення дисципліни «Культура публічного мовлення», зібралися на останньому занятті, щоб послухати найкращі виступи своїх однокурсників, підготовлені за власним вибором.

    Так, переконливою презентацією зацікавив присутніх студент групи 2АТ-23б Олександ Когут, який обрав для виступу тему, пов’язану з мотивацією та розвитком.

 

   Про те, як штучний інтелект та інтернет речей відкривають нові горизонти в різних сферах, забезпечуючи ефективність, швидкість та точність прийняття рішень, упевнено розповів студент групи 5ПІ-23б Артур Форостяний, зокрема й на переконливому прикладі діяльности компанії «Harley Davidson».



   
    Як упевнений фахівець тримався перед слухачами студент групи 2АТ-23б Назарій Нікітін, представивши присутнім презентацію про удосконалення потужности двотактного двигуна і таки  показав цікаву специфіку й можливості свого фаху.


 

    Вельми актуальну тему розкрив студент групи 5ПІ-23б Владислав Сема – про залежність від технологій і як знайти баланс між ними та «живим» спілкуванням. Зокрема, Владислав зупинився на наслідках надмірного використання технологій, продемонструвавши це й на прикладі погіршення спілкування в сім’ї – з рідними й близькими. 

 


    І на завершення слухачі мали можливість отримати конкретні рекомендації, як зробити спілкування з ChatGPT більш результативним – студент групи 5ПІ-23б Юрій Суліма з поміркованим науковим підходом презентував результати власного дослідження про лінгвістичні особливості промптів і їхнє значення для ефективности роботи штучного інтелекту, запропонувавши оптимальний спосіб формулювати й удосконалювати тексти запитів.

 
   
    Хто не зміг прийти, згодом приєдналися до виголошення в онлайновому режимі. Студенти групи 5ПІ-23б тренували навички публічного мовлення, представивши актуальні теми:

    Іван Марчишин – про безпеку в інтернеті, зокрема про специфіку вірусних програм;
    Микола Вітковський – про результати тривалого власного дослідження, пов’язаного з вивченням онлайн-ресурсів для коригування текстів, про найбільш ефективні ресурси ШІ для виявлення орфографічних, пунктуаційних, лексичних помилок в українськомовних текстах;
    Мирослав Поліщук – про ядерну безпеку і пов’язану з нею ситуацію в Україні – в контексті російсько-української війни.

    Промовці таким чином:

  • закріплювали навички презентацій у незнайомій аудиторії, швидкої реакції у відповідях на несподівані запитання слухачів;
  • розвивали вміння зацікавити своєю темою,
  • практикували різні прийоми активізації уваги слухачів;
  • відпрацьовували вміння висловлюватися логічно й переконливо, послуговуючись знаннями про норми сучасної української літературної мови.
ОТЖЕ, якщо ти студент-першокурсник і хочеш бути ефективним у публічній комунікації, навчитися готувати й виголошувати публічні виступи, попрацювати над своїм мовленням і спробувати свої сили, – запрошуємо обрати курс «Культура публічного мовлення» як загальну дисципліну вільного вибору для вивчення в третьому семестрі і зробити крок до кращого себе.
Гарна українська – невід’ємний компонент твого професійного іміджу!
 



опублік. Радомська Людмила Анатоліївна