Головна

опублік. Адміністратор

Фінал конкурсу стартап-ідей "IT Idea Battle: Твоя ідея – майбутній стартап" відбувся у ВНТУ

24 червня 2025 року у Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ) відбулась визначна подія для молодих інноваторів та стартап-ентузіастів. Захід об’єднав фінал конкурсу стартап-ідей “ITIdeaBattle: Твоя ідея – майбутній стартап”, зустріч із представниками Міністерства цифрової трансформації України та EITCommunityHubUkraine, а також ознайомлення з міжнародними можливостями для розвитку, навчання та кар’єри.
Подія приурочена до 65-річчя ВНТУ, який уже понад 10 років розвиває школу стартапів “Вінницький Виклик”, якає частиною Всеукраїнсько інноваційної екосистеми «SikorskyChallengeUkraine», — потужний осередок інновацій та підприємництва у Вінниці. Сам конкурс проходив у межах експериментального проєкту Міністерства освіти і науки України у співпраці з Фондом розвитку інновацій щодо створення на базі закладів вищої освіти, наукових установ мережі стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів.
Модерував фінал конкурсу і очолював журі член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, професор ВНТУ Роман Квєтний.
Під час урочистого відкриття фіналу конкурсу із вітальними промовами виступили: ректор Вінницького національного технічного університету професор Віктор Біліченко; заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Олександр Борняков, який презентував можливості Міністерства, ключові проєкти, програми; директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко; керівник Всеукраїнської інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” Інна Малюкова; директор головного спонсору конкурсу одної з провідних ІТ компаній Вінниччини НВП “Спільна Справа” Володимир Коцюбинський.
Головними партнерами та спонсорами заходу виступили НВП “Спільна Справа” (Україна) і Transfosoft Ltd. (Ізраїль), зі спеціальним призом долучилася компанія Five Systems Development (Україна).
Фінал конкурсу став справжнім майданчиком для презентації студентських стартап-ідей: із 70 поданих заявок від представників 14 закладів вищої освіти України до фіналу дійшло 13 команд з 7 університетів. Фіналісти, за підтримки менторів, презентували свої проєкти у форматі коротких пітчів і відповідали на запитання компетентного журі, до складу якого увійшли науковці, експерти з провідних ІТ-компаній регіону та бізнес-тренери.
Короткі описи команд-фіналістів IT IDEA BATTLE:
1) SpectraShield (Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації НТУУ “КПІ ім. І. Сікорського”). Розробка портативної MIL-Tech системи для автоматичного виявлення радіоаномалій у реальному часі з використанням недорогих SDR-пристроїв і гібридної ML-архітектури. Продукт націлений на підтримку сил безпеки і оборони України.
2) Інтелектуальна система моніторингу стану водія (ВНТУ). Система для моніторингу стану водія й управління транспортними перевезеннями із застосуванням звичайного смартфона як основного сенсора для визначення втоми чи неуважності водія, з метою підвищення безпеки та ефективності логістики.
3) 3D-Morf (ВНТУ). Програмний продукт для точного вимірювання антропометричних параметрів людини на основі 3D-моделювання, призначений для використання у медицині, біоінженерії, фітнесі та реабілітації.
4) PulseDetector (ВНТУ). Програма для безконтактного визначення частоти серцебиття за зміною кольору обличчя людини з використанням комп’ютерного зору та фотоплетизмографії, корисна для медицини, страхування і виробничого сектору.
5) BioFuture (Миколаївський ліцей ім. Олега Ольжича / НУК). Інтерактивний симулятор для вивчення генетики у формі гри з використанням AI-генерації персонажів і моделювання передачі спадкових ознак, орієнтований на учнів, студентів, учителів і всі, хто цікавиться біологією.
6) Anticall (ВНТУ). Мобільний додаток із використанням AI для захисту від телефонного шахрайства: перевірка номерів, прослуховування дзвінків, автоматичне формування чорного списку небезпечних контактів.
7) SmartWear (Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського). Інноваційний одяг із вбудованими сенсорами та GPS для моніторингу місцезнаходження та стану здоров’я домашніх улюбленців.
8) CleanLand (ВНТУ). Волонтерська онлайн-платформа для обліку й очищення забруднених природних об’єктів через прозору систему замовлень, винагород та залучення громадськості.
9) Avocado (ВНТУ). Кросплатформний мобільний додаток для здорового та економного харчування: AI-рекомендації, моніторинг цін у магазинах, вибір доступних продуктів, рецепти.
10) YUKI — роборука-бармен із вебдодатком (ВНТУ). Роботизована рука для приготування кавових напоїв під управлінням вебдодатку. Дозволяє замовляти напої онлайн без черг і контакту з персоналом.
11) NeuroLinker (Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського). AI-платформа для розпізнавання емоцій через комп’ютерний зір і аудіоаналіз, корисна в освіті, психології, обслуговуванні клієнтів та соціальних мережах.
12) SafeStep (Центральноукраїнський національний технічний університет). Мобільний застосунок для військових і рятувальників, який попереджає про мінні небезпеки в режимі реального часу на основі даних геолокації, саперів, AI-аналітики та супутникових знімків.
13) TacticSquare – AІ для бойової тактики(University of California, Berkeley). Симуляційна платформа нового покоління, яка поєднує штучний інтелект, глибоке навчання з підкріпленням і бойову аналітику для прогнозування сценаріїв, ухвалення тактичних рішень у реальному часі та покращення координації між підрозділами.
Оцінювання відбувалося за такими критеріями: інноваційність, потенціал реалізації, соціальна та економічна значимість, наявність команди та рівень опрацювання ідеї.
Усі команди продемонстрували високий рівень підготовки, креативності та інноваційного підходу. Після ретельного оцінювання проєктів журі оголосило переможців:
Стартап-проєкт SpectraShield (Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації НТУУ “КПІ ім. І. Сікорського”), СЕО Павло Павленко, став переможцем і отримав головний приз.
Стартап-проєкт TacticSquare – AІ для бойової тактики(University of California, Berkeley), СЕО Володимир Борисенко посів II місце у фіналі конкурсу та отримав грошову винагороду.
Стартап-проєкт Інтелектуальна система моніторингу стану водія (ВНТУ), СЕО Юрій Моргун, посів IIІ місце у фіналі конкурсу та отримав грошову винагороду.
Спеціальну відзнаку за соціальну значимість та грошову винагороду отримав стартап-проєкт СЕО Ірини Карабун - Anticall (ВНТУ) - мобільний додаток із використанням AI для захисту від телефонного шахрайства.
Такі конкурси є важливим кроком до розбудови національної інноваційної екосистеми, розвитку студентського підприємництва та формування наступного покоління технологічних лідерів.
“Інновації починаються з тебе!” — цей девіз став лейтмотивом конкурсу!
 

Гарячі новини

2025-07-14 16:42:10 Аврамська Лілія Анасівна. Науково-технічна бібліотека.


Хижацькі видання та недоброчесні публікаційні практики — як розпізнати й протидіяти?   Шановні науковці! 16 липня 2025 року (11:00) науково-технічна бібліотека запрошує вас на безкоштовний вебінар українською (за сприяння МОН України та ДНТБ України). Реєстрація: https://us02web.zoom.us/meeting/register/6__Nuy2dQXiD1ziIePkHvg Реєстрація б докладніше...


2025-07-11 13:15:57 Коваленко Олена Олексіївна. JetIQ.


Від ідеї, другого місця на олімпіаді IT-Universe — впровадження в систему JetIQ Викладачі — професори, доценти, асистенти — щодня стикаються з бюрократичними задачами. І кожен з них мріє про «чарівну кнопку»: натиснув один раз — звіт готовий, ще раз — і наступний звіт уже чекає на відправку. Навіщо вводити одну й ту саму інформацію десятк докладніше...


2025-07-11 12:29:19 Коваленко Олена Олексіївна. Центр дистанційної освіти.


Нова функція зв’язку тем навігатора навчальних ресурсів дисципліни та структури аркушу електронного журналу Інформаційна екосистема JetIQ VNTU  має двох головних користувача – студента та викладача. Для викладачів архітектором системи Євгеном Паламарчуком розроблено та запроваджено нову функцію зв’язку тем навігатора навчальних ресурсів д докладніше...


2025-07-07 15:25:29 Ковалюк Олег Олександрович. Кафедра Комп`ютерних систем управління.


В передостанній день навчального року в Подільському науковому ліцеї відбулася науково-практична конференція, яка має на меті визначити кращих ліцеїстів у написанні науково-дослідницьких робіт. Під час секційних засідань визначено призерів ліцейного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Приємно відзначити, що в секції «Інформатика докладніше...


2025-07-04 18:31:31 Гармаш Володимир Володимирович. Кафедра Автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій.


25 років СПІЛЬНІЙ СПРАВІ!     Вінницька ІТ компанія  НВП «Спільна Справа» була офіційно заснована у липні 2000 року викладачами і співробітниками ВНТУ. Компанія співпрацює з передовими світовими замовниками і партнерами з США, Ізраїлю, Німеччини, Канади. ЇЇ розробники беруть участь у найсучасніших проєктах світового ринку високих технолог докладніше...


2025-07-04 14:35:35 Андреєва Тетяна Іванівна. Редакційно-видавничий відділ.


Вийшов з друку журнал: Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 2, 2025.  Науковий журнал ВНТУ, Вінниця: ВНТУ, 2025, 198 с., ISSN 1997-9266, формат A4.  Журнал «Вісник Вінницького політехнічного інституту» є виданням, яке входить до Переліку наукових фахових видань України у галузі технічних наук (категорія Б).  Журнал входить у між докладніше...


Довідка

JetIQ - електронна екосистема автоматизованого управління даними освітнього процесу та електронного документообігу Вінницького національного технічного університету